Wisła ? ostatnia taka rzeka Europy

Wisła ostatnia taka rzeka Europy

Plakat wystawy
Harmonogram imprez

W dniach 15 -31 sierpnia 2008 roku odbędzie się plenerowa wystawa fotografii ?Wisła – ostatnia taka rzeka Europy?. Zdjęcia dokumentują piękno i niepowtarzalny urok Wisły oraz jej otoczenia, promują także budowę Wiślanej Trasy Rowerowej – prowadzącej wzdłuż rzeki, drogi wydzielonej wyłącznie dla rowerzystów i pieszych.

Ekspozycja prezentowana będzie w dziesięciu miastach położonych nad Wisłą. W Warszawie wystawę zobaczyć będzie można 22 i 23 sierpnia na Placu Zamkowym – Płyta nad Trasą W-Z.

Jesienią ekspozycja pokazana zostanie w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz podczas Światowej Konferencji Klimatycznej ONZ w Poznaniu. Planowane jest również we współpracy z UNDP (program ONZ) wydanie albumu o takim samym tytule w 3 językach, który promowałby Wisłę i Wiślaną Trasę Rowerową za granicą.

Wystawa objęta została patronatem Ministra Środowiska oraz Prezydentów i Burmistrzów wszystkich miast, w których zostanie zaprezentowana.

Ekspozycja składa się z blisko 100 zdjęć, z czego 24 mojego autorstwa. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Wystawa pokazująca piękno królowej polskich rzek oraz nieodkryte dotąd turystycznie miejsca na mapie Polski, jest elementem społecznej kampanii promującej budowę Wiślanej Trasy Rowerowej. Jest to ciągnąca się na dystansie ponad 1000 km droga rowerowa, bezpieczna dla rowerzystów i pieszych, pozwalająca na poznanie przyrody, kultury i historii naszego kraju od Beskidów po Bałtyk. Trasa poprowadzona zostanie wzdłuż rzeki, głównie szczytami wałów przeciwpowodziowych. Tak wytyczona przybliży Wisłę wszystkim spacerowiczom, która na co dzień dla większości z nich pozostaje zasłonięta wałami i praktycznie niedostępna. Szlak rowerowy pozwoli na bezpośredni kontakt z naturą, będzie miejscem wspaniałego wypoczynku i aktywnego trybu życia a wszystko w niepowtarzalnej scenerii przepięknych wiślnych krajobrazów. Ze względu na niepowtarzalny charakter Wisły, jej bogactwo przyrodnicze i kulturowe, jako produkt turystyczny Wiślana Trasa Rowerowa ma szansę stać się atrakcją nie tylko na skalę krajową, ale i europejską.

Więcej o Wiślanej Trasie Rowerowej przeczytasz na www.wislanatrasarowerowa.pl

Zdjęcia, grafiki i opisy eksponowane będą na przenośnych konstrukcjach. Autorami fotografii, oprócz mnie są m.in.: Robert Dejtrowski, Adam Ławnik, Renata i Marek Kosińscy i Grzegorz Szkutnik.

Kalendarz imprezy:
15, 16 – 17 sierpnia 2008 r. – Bielsko-Biała
18 sierpnia – Wisła
19 – 20 sierpnia – Kraków
21 sierpnia – Kazimierz Dolny
22 – 23 sierpnia – Warszawa
24 sierpnia – Toruń
27 – 28 sierpnia – Płock
29 sierpnia – Grudziądz
30 sierpnia – Bydgoszcz
31 sierpnia – Gdańsk

2018-10-06T19:27:03+00:00Sierpień 18th, 2008|Categories: Wisła|Tags: , , |

Leave A Comment